Biuro Podróży Geotour wycieczki wczasy wyszukiwarka ofert last minute Egipt Tunezja Turcja Bułgaria Chorwacja Skandynawia Maroko Portugalia Brazylia Cypr Francja Hiszpania Izrael Jordania Kenia Kuba Maroko Mauritius Meksyk Panama Sri Lanka Ukraina Wenezuela Wyspy Zielonego Przylądka Włochy bilety autobusowe i lotnicze. Tel 323460306, 500556600


Przydatne odnośniki dla podróżnych

Albania Kopenhaga Praga Krumlov Sztokholm Zakopane Calella Lloret de Mar Santa Susanna Malgrat de Mar Barcelona Pomorie Słoneczny Brzeg Sozopol Swięty Konstantyn Albena GrecjaRiwiera Olimpijska Wycieczka Objazdowa po Grecji Chalkidiki Durres Vlora Bośnia I Hercegovina Złote Piaski Dachstein Karyntia Alta Badia Alta Valtellina Cortina D Ampezzo Dolomity Riwiera Adriatycka Sycylia Toskania Toskania Włochy Wycieczka Objazdowa Zatoka Wenecka Zatoka Wenecka Londyn Budapeszt Węgry Północne Węgry Północno Wschodnie Słowacja Tatry Niskie Słowacja Tatry Wysokie Sankt Petersburg Lizbona i okolice Cabo Da Roca Zachodnie Pomorze Wielkopolska Warmińsko Mazurskie Świętokrzyskie Śląsk Pomorze Podlasie Podkarpacie Opolskie Mazowsze Małopolska Łódzkie Lubuskie Lubelskie Kujawsko Pomorskie Dolny Śląsk Małopolskie Bawaria Berlin Saksonia Meksyk Wyspa Malta Tokio Costa Del Sol Katalonia Madryt Peloponez Paryż Lazurowe Wybrzeże Normandia Francja Trzy Doliny Bornholm Budvanska Riwiera Kotorska Zatoka Ulcinjska Riwiera Dalmacja Riwiera Kasztelańska Dalmacja Południowa Dalmacja Split Zadarska Riwiera Riwiera Makarska Istria Słoneczny Brzeg Wiedeń Austria Wycieczka objazdowa Durres

GRUZJA I ARMENIA - KLEJNOTY KAUKAZU - WYCIECZKA OBJAZDOWA

Symbol oferty: 673/1819
Trasa przejazdu: Tbilisi (Gruzja), Gudauri (Gruzja), Gori (Gruzja), Kutaisi (Gruzja), Batumi (Gruzja), Telavi (Gruzja), Objazdowa (Gruzja), Wycieczka objazdowa (Armenia), Erywań (Armenia), Garni (Armenia), Jerewań (Armenia), Haghpat (Armenia), Sewan (Armenia),
Transport: Samolot, Inny
Profil wyjazdu: Oferta objazdowa, w górach, Nad morzem, W mieście, Wycieczka objazdowa
Touroperator: musisz się zalogować
Wyżywienie: śniadanie, Obiadokolacja
Zakwaterowanie: Hotel, Pensjonat, Ośrodek wypoczynkowy
Wyposażenie:
  • Brak
świadczenia:
Cena obejmuje: 13 noclegów w hotelach i pensjonatach **/*** (pok. 2os. z łazienkami), wyżywienie HB (śniadania i obiadokolacje), transport podczas całego programu busem z klimatyzacją, opiekę pilota i lokalnych przewodników, ubezpieczenie KL i NNW, składka na TFG 13zł/os. Cena nie obejmuje: bilet lotniczy płatny wg aktualnych cen (najniższa dostępna taryfa od 800zł), wstępów do zwiedzanych obiektów ok.50 USD/os, dopłat do degustacji win i koniaków, napiwków dla miejscowego personelu (przewodnicy, kierowca) ok. 20 USD/os. UWAGI: 1. Program jest podany ramowo, kolejność zwiedzania może ulec zmianie. 2. Minimalna wielkość grupy 16 osób. Termin powiadomienia klienta na piśmie o ewentualnym odwołaniu imprezy turystycznej z powodu niewystarczającej liczby zgłoszeń to 7 dni do rozpoczęcia imprezy. Możliwość realizacji programu przy grupie 12 osób (wówczas cena 3990zł+przelot). 3. Dopłata do pokoju 1 osobowego na zamówienie ok.700zł.
Cena podstawowa:
osoba, ubezpieczenie KL i NNW, obowiązkowa opłata za Fundusz Gwarancyjny, Promocja do 30.12
RAMOWY PROGRAM:1dzień- Wieczorem zbiórka na Okęciu. Wylot do Tbilisi.

2dzień- Nocą przylot do Tbilisi. Przejazd do hotelu. Późne śniadanie. Poznawanie stolicy Gruzji: twierdza Narikała, cerkiew Metechi, katedra Sioni. Po południu poznajemy okolice: Mccheta dawna stolica (na liście UNESCO) z katedrą Sveti Tshoveli (XI-XVw.) i cerkwią Samtavro, Jvari - obronny klasztor z (VIw). Powrót do Tbilisi. Obiadokolacja i nocleg w hotelu.

3dzień- Przemierzamy Dolną Kartlię kierując się do granicy azerskiej. Zwiedzimy kompleks niezwykłego skalnego monastyru David Gareji z VIw (dziesiątki grot ozdobionych freskami mnichów). Stąd udamy się do Kachetii - ogrodu Gruzji. Postój przy katedrze Ninotsminda z VIw. Przejazd do Sighnaghi - uroczego miasteczka otoczonego murami obronnymi. Wizyta w winiarni, degustacja i zakupy słynnych win. Obiadokolacja i nocleg w stolicy regionu - miasteczku Telavi.

4dzień- Rano wizyta w dawnym pałacu królewskim. Obejrzenie malowniczego Gremi z kompleksem twierdzy i kościoła (XVIw) na tle ośnieżonych szczytów Kaukazu. Wreszcie Alaverdi - z prawdziwym symbolem Gruzji - strzelistą katedrą św. Grzegorza z VIw. Przejazd Gruzińską Wojenną Drogą pod główną grań Kaukazu. Po drodze postoje nad jez. Zhinvali przy twierdzy Ananuri, w kurorcie narciarskim Gudauri. Postój przy niezwykłych naciekach hydrotermalnych. Przejazd przez Przeł. Krzyżową do miejscowości Stephantsminda (Kazbegi). Obiadokolacja i nocleg w pensjonacie.

5dzień- Rano piesza wycieczka (ok. 2,5 godz) do Gergeti - przepięknego monastyru na tle grani Kaukazu i Kazbega (5047m.npm. - najwyższego całkowicie gruzińskiego szczytu). Za dodatkową opłatą możliwy wyjazd do Gergeti samochodami terenowymi. Powrót Drogą Wojenną z postojami w miejscach widokowych. Opuszczamy region Khevi i przez Shidę Kartię jedziemy w kierunku miasta Stalina. Wizyta w skalnym mieście Uplisciche. Po dotarciu do Gori zwiedzenie okazałej twierdzy Goris Tschikhe z VIw. strzegącej miasta. Obiadokolacja i nocleg w hotelu.

6dzień- Odwiedzenie muzeum Stalina i przejazd do Kutaisi, jednego z najstarszych miast świata. Obejrzymy tu katedrę Bagrati - jeden z symboli Gruzji (UNESCO). Wizyta w centrum gruzińskiego oświecenia - kompleksie klasztornym Gelati, ufundowanym w XIIw. przez króla Dawida Budowniczego (lista UNESCO). Pod wieczór dotrzemy do Batumi. Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja. Wieczór na bulwarach pięknie rozświetlonej stolicy Adżarii.

7dzień- Poznawanie Batumi otoczonego górami porośniętymi tropikalną roślinnością - najpiękniejszego kurortu Morza Czarnego. Miasto imponuje architekturą, gustownymi lokalami, atmosferą zabawy - śpiewami i tańcami na każdym kroku. Odwiedzenie słynnego Ogrodu Botanicznego i rzymskiej twierdzy Gonio. Czas na relaks i kąpiele morskie. Obiadokolacja i nocleg w Batumi.

8dzień- Opuszczamy Adżarię. Przejazd do słynnego uzdrowiska Borżomi. Spacer po parku zdrojowym, degustacje wód mineralnych. Zwiedzenie odrestaurowanego miasta i twierdzy Akhaltsikhe oraz malowniczych ruin w Khertvisi (lista UNESCO). Przejazd do -gruzińskiej Petry” - Vardzi. Obiadokolacja i nocleg w pensjonacie.

9dzień- Rano penetracja niezwykłego skalnego miasta powstałego w czasach słynnej królowej Tamary. Przekroczenie granicy armeńskiej i przejazd przez górskie tereny Sziraku do Marmaszen z fantastycznie położonym klasztorem z X-XIIIw i tysiącletnim mostem na rzece Achurian. Objeżdżamy potężny masyw Aragaca (4090m.npm) najwyższego szczytu Armenii. Postój w mieście winnic - Asztaraku (wczesno-chrześcijańska “Purpurowa Bazylika”, średniowieczny kościół Marine, most łukowy nad malowniczym wąwozem). Przystaniemy w Zwarthnoc by zobaczyć ruiny arcydzieła architektów ormiańskich - katedry z VIIw. Wieczorem dotrzemy do Erewania - stolicy Armenii. Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja w stylowej restauracji przy muzyce. Spacer ulicą Abowiana i parkiem z 2750 fontannami i kaskadami.

10dzień- Rano zwiedzenie wykopalisk starożytnego miasta i twierdzy Erebuni (częściowo zrekonstruowana cytadela, świątynie i pałac królewski). Wizyta w bibliotece Matenadaran - jedynym w świecie muzeum posiadającym 11tys. manuskryptów. Po przerwie kontynuacja zwiedzania Erewania: Muzeum Genocytu, kościoły św. Katogike i św. Zorawor, Plac Republiki, chętni mogą odwiedzić Armeńskie Muzeum Historii. Wycieczka do Eczmiadzynu - siedziby patriarchów Kościoła Ormiańskiego: katedra św. Eczmiadzynu (IVw.), bazylika św. Gajane (VIIw.), kościół św. Ripsime (VIIw.), Dom Katolikosa. Obiadokolacja i nocleg w Erevaniu.

11dzień- Wycieczka do twierdzy Garni (niegdyś letnia siedziba starożytnych królów Armenii) z hellenistyczną świątynią Mitry - boga słońca oraz łaźnią z mozaikami. Wędrówka wąwozem Garni (lista UNESCO) wśród doskonale wykrystalizowanych słupów bazaltowych. Zwiedzenie kompleksu Monastyru Świętej Włóczni w Geghard (lista UNESCO): chaczkary, kaplice i cele eremitów wykute w skale. Powrót do Erewania na kolację i nocleg.

12dzień- Wyjazd na południe kraju. Zwiedzenie obronnego klasztoru Khor-Virap (IVw.) u stóp potężnego Araratu. Postój w Areni (kościół Matki Bożej z XIVw., winnice, w których degustacja win). Zwiedzenie jednego z najpiękniejszych miejsc Armenii - monastyru Nora-vank (XIIIw.) wśród skalistych szczytów. Wyjazd serpentynami na Przełęcz Sulema (2410m.npm). Postój przy karawanseraju z XIVw. (fragment -Jedwabnego Szlaku”). Zjazd nad wysokogórskie Jezioro Sewan. Obejrzenie monastyru Hayravank IX-XIIw,, chaczkarów w Noratus. Obiadokolacja i nocleg w Sewanie.

13dzień- Poranny spacer do Monastyru Świętej Bogurodzicy z IXw. Przejazd do Diliżanu - modnego kaukaskiego uzdrowiska i dalej dzikim wąwozem Agstafy do monastyru Goszavank z XIIIw. (w średniowieczu centrum kulturalne; kośc. Grzegorza Oświeciciela). Poznajemy północną Armenię. Przez Vandzor, malowniczy wąwóz Debed jedziemy do chalcedońskiego klasztoru Kobair (XII-XIIIw.) i pięknej bazyliki w Odzun (VIIw.). Nocleg w ośrodku pod Alaverdi.

14dzień- Rano spacer po średniowiecznym moście w Alaverdi. Odwiedzimy leżące nad miastem: Sanahin - jeden z największych klasztorów w Armenii (ośrodek naukowy IV-XVIw.) i rywalizujący z nim kompleks klasztorny w Hagpat (X-XIIIw.). Oba na liście UNESCO. Przekroczenie granicy gruzińskiej. Kolacja pożegnalna w Tbilisi. Możliwa wizyta w łaźniach termalnych.

15dzień- W nocy przyjazd na lotnisko. Odprawa. Wylot do Polski. Zakończenie imprezy na Okęciu w godzinach porannych.

TERMINY I CENA:

TERMINY:
22.06-06.07.2018

CENA: 3.390zł + bilet lotniczy od 800zł

Cena obejmuje: 13 noclegów w hotelach i pensjonatach **/*** (pok. 2os. z łazienkami), wyżywienie HB (śniadania i obiadokolacje), transport podczas całego programu busem z klimatyzacją, opiekę pilota, ubezpieczenie KL i NNW. Bilet lotniczy płatny wg aktualnej ceny (najniższa dostępna taryfa od 800zł),


Cena nie obejmuje: wstępów do zwiedzanych obiektów ok.45 USD/os, dopłat do degustacji win i koniaków ok.15-20 USD, napiwków dla miejscowego personelu (przewodnicy, kierowca) ok. 20 USD/os.

UWAGI:
1. Bielt lotniczy płatny wg aktualnie obowiązującej cenie w dniu wykupu.
2. Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.
3. Minimalna wielkość grupy 15osób.Termin powiadomienia klienta na piśmie o ewentualnym odwołaniu imprezy turystycznej z powodu
niewystarczającej liczby zgłoszeń to 21 dni do rozpoczęcia imprezy. Możliwość realizacji programu przy mniejszej grupie 12osób - wówczas cena 3690zł+ bilet lotniczy.
4. Dopłata do pokoju 1 osobowego ok. 700zł.

Atrakcje:
Wycieczka objazdowa
GRUZJA I ARMENIA - KLEJNOTY KAUKAZU


GRUZJA: TBILISI, MCCHETA, JVARI, DAVID GAREJI, NINOTSMINDA, SIGHNAGHI, TELAVI, GREMI, ALAVERDI, ANANURI, GUDAURI, GERGETI, STEPHANTSMINDA, GORI, UPLISCICHE, KUTAISI, GELATI, BATUMI, GONIO, BORŻOMI, KHERTVISI, VARDZIA

ARMENIA: MARMASZEN, ASZTARAK, OSZAKAN, ECZMIADZYN, ZWARTHNOC, EREWAŃ, EREBUNI, GARNI, GEGHARD, KHOR-VIRAP, ARENI, NORA-VANK, SULEMA, HAYRAVANK, NORATUS, SEWAN, DILIŻAN, GOSZAVANK, KOBAIR, ODZUN, ALAVERDI, SANAHIN, HAGPAT


Ponad dwa tygodnie poznawania klejnotów Gruzji i Armenii ! Wszystko to w przepięknej scenerii gór Kaukazu, w atmosferze gościnności i serdeczności, a nawet zabawy z roztańczonymi i rozśpiewanymi Gruzinami i Ormianami. Trasa, po której zakochacie się w Kaukazie i już zawsze będziecie chcieli wracać do tego "rajskiego świata" !
GRUZJA I ARMENIA - KLEJNOTY KAUKAZU - WYCIECZKA OBJAZDOWA GRUZJA I ARMENIA - KLEJNOTY KAUKAZU - WYCIECZKA OBJAZDOWA GRUZJA I ARMENIA - KLEJNOTY KAUKAZU - WYCIECZKA OBJAZDOWA GRUZJA I ARMENIA - KLEJNOTY KAUKAZU - WYCIECZKA OBJAZDOWA GRUZJA I ARMENIA - KLEJNOTY KAUKAZU - WYCIECZKA OBJAZDOWA GRUZJA I ARMENIA - KLEJNOTY KAUKAZU - WYCIECZKA OBJAZDOWA GRUZJA I ARMENIA - KLEJNOTY KAUKAZU - WYCIECZKA OBJAZDOWA GRUZJA I ARMENIA - KLEJNOTY KAUKAZU - WYCIECZKA OBJAZDOWA GRUZJA I ARMENIA - KLEJNOTY KAUKAZU - WYCIECZKA OBJAZDOWA GRUZJA I ARMENIA - KLEJNOTY KAUKAZU - WYCIECZKA OBJAZDOWA GRUZJA I ARMENIA - KLEJNOTY KAUKAZU - WYCIECZKA OBJAZDOWA GRUZJA I ARMENIA - KLEJNOTY KAUKAZU - WYCIECZKA OBJAZDOWA GRUZJA I ARMENIA - KLEJNOTY KAUKAZU - WYCIECZKA OBJAZDOWA GRUZJA I ARMENIA - KLEJNOTY KAUKAZU - WYCIECZKA OBJAZDOWA
 
Zapytaj     Cennik
termin dni typ oferty grupa cenowa cena od osoby miejsca
od:2018-06-22 do:2018-07-06 15 katalogowa F 3100 PLN sprawdź miejsca