Biuro Podróży Geotour wycieczki wczasy wyszukiwarka ofert last minute Egipt Tunezja Turcja Bułgaria Chorwacja Skandynawia Maroko Portugalia Brazylia Cypr Francja Hiszpania Izrael Jordania Kenia Kuba Maroko Mauritius Meksyk Panama Sri Lanka Ukraina Wenezuela Wyspy Zielonego Przylądka Włochy bilety autobusowe i lotnicze. Tel 323460306, 500556600


Przydatne odnośniki dla podróżnych

Albania Kopenhaga Praga Krumlov Sztokholm Zakopane Calella Lloret de Mar Santa Susanna Malgrat de Mar Barcelona Pomorie Słoneczny Brzeg Sozopol Swięty Konstantyn Albena GrecjaRiwiera Olimpijska Wycieczka Objazdowa po Grecji Chalkidiki Durres Vlora Bośnia I Hercegovina Złote Piaski Dachstein Karyntia Alta Badia Alta Valtellina Cortina D Ampezzo Dolomity Riwiera Adriatycka Sycylia Toskania Toskania Włochy Wycieczka Objazdowa Zatoka Wenecka Zatoka Wenecka Londyn Budapeszt Węgry Północne Węgry Północno Wschodnie Słowacja Tatry Niskie Słowacja Tatry Wysokie Sankt Petersburg Lizbona i okolice Cabo Da Roca Zachodnie Pomorze Wielkopolska Warmińsko Mazurskie Świętokrzyskie Śląsk Pomorze Podlasie Podkarpacie Opolskie Mazowsze Małopolska Łódzkie Lubuskie Lubelskie Kujawsko Pomorskie Dolny Śląsk Małopolskie Bawaria Berlin Saksonia Meksyk Wyspa Malta Tokio Costa Del Sol Katalonia Madryt Peloponez Paryż Lazurowe Wybrzeże Normandia Francja Trzy Doliny Bornholm Budvanska Riwiera Kotorska Zatoka Ulcinjska Riwiera Dalmacja Riwiera Kasztelańska Dalmacja Południowa Dalmacja Split Zadarska Riwiera Riwiera Makarska Istria Słoneczny Brzeg Wiedeń Austria Wycieczka objazdowa Durres

AZERBEJDŻAN - NA STYKU AZJI i EUROPY - Tramping z elementami trekkingu i przygody!

Symbol oferty: 611/1819
Trasa przejazdu: Baku (Azerbejdżan), Wycieczka objazdowa (Azerbejdżan),
Transport: Samolot, Inny
Profil wyjazdu: Oferta objazdowa, Treking / wspinaczka, Inny, w górach, Nad morzem, W mieście, Wycieczka objazdowa
Touroperator: musisz się zalogować
Wyżywienie: Wg programu
Zakwaterowanie: Hotel, Pensjonat, Gospodarstwo agroturystyczne
Wyposażenie:
  • Klimatyzacja indywidualna
  • Kawiarnia
  • Brak
świadczenia:
Cena obejmuje: ubezpieczenie KL i NNW, opieka pilota, 11 noclegów ze śniadaniami (hotele *** oraz pensjonaty agroturystyczne), 11 lunchów lub obiadokolacji, transport bus z klimatyzacją i samochody terenowe na etapach górskich (4x4), przewodnicy w górach i w Baku, składka 13zł na TFG. Do ceny należy dodać koszty wizy i wizowania 300 zł/osobę przy dokonywaniu rezerwacji. Bilet lotniczy od 1150zł - płatny wg faktycznej ceny w dniu wykupu. CENA NIE OBEJMUJE: kosztów wstępów ok.30 Euro/os. Uwagi: 1. Cena wyliczona przy 12 osobach (w przypadku nie zebrania się tej liczby weryfikacja ceny). Minimalna wielkość grupy 8 osób (wówczas cena 4990zł + przelot). Termin powiadomienia klienta na piśmie o ewentualnym odwołaniu imprezy turystycznej z powodu niewystarczającej liczby zgłoszeń to 21 dni do rozpoczęcia imprezy.
Cena podstawowa:
osoba, Promocja Wcześniej=Taniej, Bilet lotniczy
PROGRAM TRAMPINGU:

AZERBEJDŻAN - NA STYKU AZJI i EUROPY - Tramping

Program:
1dzień- Zbiórka na lotnisku Warszawa-Okęcie. Przelot do Baku z przesiadką (godziny i plan lotu podamy później).

2dzień- W nocy przylot do Baku. Transfer do hotelu. Poznawanie stolicy Azerbejdżanu. Otoczone murami stare miasto Icheri Sheher (lista UNESCO) ze słynną Wieżą Dziewiczą (Gyz Galazy), której początki sięgają czasów zoroastryjskich, pałacem i mauzoleum szachów Szirwanu, licznymi meczetami (m.in. Baba Kukli Bakuvi z VIIw, Mohammeda z XIw. i Teze-Pir), karawanserajami, wąskimi uliczkami, sklepikami pełnymi misternych wyrobów, kolorowych dywanów i zapachów wschodu. Następnie obejrzymy secesyjne centrum - niezwykłe połączenie budownictwa zachodu i zdobnictwa orientalnego. Wieczorem odwiedzimy słynną -płonącą górę” Yanar Dag w Mammadali, a po powrocie do stolicy integracja w knajpkach przy bulwarze nadmorskim. Chętni fakultatywna wycieczka stateczkiem podczas której, obejrzymy panoramy Baku od strony Morza Kaspijskiego. Nocleg w hotelu.

3dzień- Opuszczamy Baku. Poznawanie Parku Narodowego Gobustan (na liście UNESCO) z dwoma rezerwatami: przyrodniczym z największym skupiskiem wulkanów błotnych na świecie (ponad 700) i archeologicznym z tysiącami doskonale zachowanych petroglifów na skałach i w jaskiniach (badał je m.in. słynny Thor Hayerdal). Kolejny postój w okolicy Hajigabul, gdzie w wiosce Gubały obejrzymy meczet z XIVw., mury obronne, karawanseraj, most z XVIIw. Omijając tereny konfliktu azersko-ormiańskiego dotrzemy do Gandzy z kompleksem Gei-Imama, meczetem Djuma, mauzoleum Nizami (jednego z największych poetów islamskich). Po zwiedzeniu miasta nocleg w hotelu.

4dzień- Rano odwiedzimy Starą Ganzę (ruiny fortyfikacji i -Białego Mostu” z XIIw., karawanseraju i mauzoleów). Wypad do P.N. Goygol na stokach Murova (3340m.npm) w Małym Kaukazie (jeśli uzyskamy zezwolenie od służb granicznych piesza wycieczka do przepięknego jeziora wysokogórskiego). Odwiedzimy Shamkir (z minaretem z XIIw. i ruinami cytadeli z VIw) oraz miasteczko zamieszkałe przez potomków niemieckich osadników (u jednego z nich zrobimy degustację lokalnych win). Powrót na nocleg do Gandzy.

5dzień- Poznajemy ciekawostki krajoznawcze zachodniego Azerbejdżanu: miasteczko Tovuz, twierdza Namered Gala w Syoyudlu, Wąwóz Agstafy. Po południu przejazd do Mingacevir i wizyta w kompleksie archeologicznym (II-XVIIw). Piknik nad wielkim jeziorem Mingiacevir i kąpiele. Nocleg.

6dzień- Przejazd do położonego u stóp Wielkiego Kaukazu Kish, gdzie znajduje się najstarszy na Kaukazie kościół chrześcijański (Iw.), ruiny twierdzy i mauzoleum. W Sheki zwiedzimy pałac szekińskich chanów, muzeum regionalne, meczet i minaret Gileyli, kościółek albański z Vw. Odwiedzimy leżące w górach Ilisu z charakterystycznymi domami - wieżami obronnymi oraz tajemnicze Lekit z kompleksem Yeddi Kilse (ruiny 7 meczetów, świątynia z Vw.) Wieczorem dotrzemy do leżącej przy granicy gruzińskiej Zagatali. Nocleg w hotelu.

7dzień- Rano odwiedzimy cytadelę, kościół zbudowany przez polskich osadników i Muzeum Regionalne (mnóstwo danych o Ludwiku Młokosiewiczu - badaczu Kaukazu). Wycieczka do rezerwatu Zagatala w paśmie Baskafkaz. Widoki na szczyty Guburdag i Guton. Odwiedzenie Dżar-aul z charakterystycznymi dla Kaukazu domami-wieżami i oraz ruin zamku Peri Gala z IVw. Przejazd do Sheki i nocleg w hotelu.

8dzień- Przejazd do Nidz(zamieszkałego przez Udinów - potomków dawnych Albanów). Przystaniemy w Kabali - stolicy dawnej Albanii Kaukaskiej (miasto ma 1800 lat). Towarzyszą nam panoramy grani Wielkiego Kaukazu i widok na Bazarduzu 4466m.npm - najwyższy szczyt Azerbejdżanu. Pięknym wąwozem dotrzemy do terenów obszaru chronionego Ismailly. Następnie odwiedzimy wioskę-skansen Lahic. Spacer wśród średniowiecznych domostw i wizyty u licznych rzemieślników (kute wyroby z miedzi). Pod wieczór dotrzemy do miasteczku Samakhi (meczet Djuma z Xw, mauzoleum i cmentarz Yeedi Gyumbez, ruiny fortecy Gjulistan). Ewentualnie wypad do Merazy z wkomponowanym w skały mauzoleum Diri Baba. Nocleg w ośrodku turystycznym.

9dzień- Przejazd do Rezerwatu Pirqulu. Podziwianie panoram z wieży obserwatorium. Chętni piesza wycieczka. Przejazd 4x4 górskimi drogami przez przeł. Xaltan w głównej grani Kaukazu do miasteczka Qonaqkend i dalej do Khinalig - najwyżej położonej miejscowości kraju (wys. 2850m.npm). Nocleg w gospodarstwie agroturystycznym.

10dzień- Dla zainteresowanych całodzienny trekking w Silsilesi - najwyższym paśmie górskim azerskiej części Kaukazu (próba wejścia na Tufandag 4191m.npm). Pozostali - podpatrywanie życia i zwyczajów mieszkańców Khinalig - ciekawej grupy etnicznej Ketszów posługującej się własnym językiem. Nocleg w gospodarstwie agroturystycznym.

11dzień- Przejazd do Quby. Spacer uliczkami dzielnicy żydowskiej - Krasnej Slobody (synagoga, kirkut) i muzułmańskiej: meczety Sakina- khanum, Ardabil. Postój przy ruinach twierdzy Chyrag-Gala z Vw. w Galaalti w drodze na Płw. Absheron. Następnie zwiedzimy oryginalną świątynię Zoroastrian Ateshgah w Surakhany, obejrzymy potężną wieżę Qalasi w Merdekanie oraz twierdzę Qosha Gala z XIVw (oryginalne wrota i mury obronne). Późnym popołudniem dotrzemy do Baku. Kolacja pożegnalna na starówce. Nocleg w hotelu.

12dzień- Nad ranem przejazd na lotnisko. Przelot do Warszawy z przesiadką w jednym z portów europejskich. Zakończenie imprezy.

CENA PODSTAWOWA OBEJMUJE: ubezpieczenie KL i NNW, opiekę pilota, 11 noclegów ze śniadaniami w hotelach *** i pensjonatach agroturystycznych, 11 obiadokolacji lub lunchów, transport busem z klimatyzacją, samochody terenowe 4x4 na etapach górskich, przewodnicy w górach i w Baku, składka na TFG 13zł/osoby.

CENA PODSTAWOWA NIE OBEJMUJE:
- bilet lotniczy płatny wg faktycznej ceny zakupu (od 1.150zł z przesiadką w jednym z portów europejskich)
- wiza i wizowanie 300zł
- wstępów do zwiedzanych obiektów ok. 30 EUR .


Uwagi:
- Cena wyliczona dla grupy 12 osób (w przypadku nie zebrania się tej liczby weryfikacja ceny). Minimalna wielkość grupy 8 osób (wówczas cena 4990zł + przelot). Termin powiadomienia klienta na piśmie o ewentualnym odwołaniu imprezy turystycznej z powodu niewystarczającej liczby zgłoszeń to 21 dni do rozpoczęcia imprezy.
- Program imprezy podany jest ramowo - kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

TERMIN I CENA:

TERMIN: 02.09-13.09.2018
CENA: 4.390zł + bilet lotniczy od 1.150zł


Do ceny należy dodać koszty wiz i wizowania 300 zł/osobę przy dokonywaniu rezerwacji.

Atrakcje:
BAKU, MAMMADALA, SURAKANY, MERDEKAN, GALAALTI, QUBA, KHINALIG, PIRKULU, SAMAKHI, LAHIC, KABALA, NIDZ, SHEKI, KISH, ILISU, LEKIT, ZAGATALA, DZAR-AUL, MINGACEVIR, GANDZA, SHAMKIR, BARDA, LYANKARAN, GIZIL-AGACH, LERIK, GAZI-MAMMAD, GOBUSTAN

Propozycja ta stanowi finalizację naszego cyklu trampingów -Kaukaska Przygoda” - czyli poznawania najbardziej charakterystycznych krajów barwnego regionu Zakaukazia.
Azerbejdżan to najbardziej zróżnicowany kraj Kaukazu. Tu islam spotyka się z chrześcijaństwem i judaizmem. Pełno tu niezwykłych enklaw etnicznych barwnych ludów kaukaskich. To kraj ośnieżonych gór, suchych stepów i tętniących głosami ptactwa rozlewisk nadmorskich. To kraj o niesamowitej historii sięgającej starożytności.
Nasza propozycja też będzie bardzo różnorodna. Poznacie najbardziej charakterystyczne zabytki, zobaczycie folklor różnych grup etnicznych, przeżyjecie niejedną górską przygodę podczas wędrówek na szczyty i przez dzikie wąwozy.


AZERBEJDŻAN - NA STYKU AZJI i EUROPY - Tramping z elementami trekkingu i przygody! AZERBEJDŻAN - NA STYKU AZJI i EUROPY - Tramping z elementami trekkingu i przygody! AZERBEJDŻAN - NA STYKU AZJI i EUROPY - Tramping z elementami trekkingu i przygody! AZERBEJDŻAN - NA STYKU AZJI i EUROPY - Tramping z elementami trekkingu i przygody! AZERBEJDŻAN - NA STYKU AZJI i EUROPY - Tramping z elementami trekkingu i przygody! AZERBEJDŻAN - NA STYKU AZJI i EUROPY - Tramping z elementami trekkingu i przygody! AZERBEJDŻAN - NA STYKU AZJI i EUROPY - Tramping z elementami trekkingu i przygody! AZERBEJDŻAN - NA STYKU AZJI i EUROPY - Tramping z elementami trekkingu i przygody! AZERBEJDŻAN - NA STYKU AZJI i EUROPY - Tramping z elementami trekkingu i przygody! AZERBEJDŻAN - NA STYKU AZJI i EUROPY - Tramping z elementami trekkingu i przygody! AZERBEJDŻAN - NA STYKU AZJI i EUROPY - Tramping z elementami trekkingu i przygody! AZERBEJDŻAN - NA STYKU AZJI i EUROPY - Tramping z elementami trekkingu i przygody! AZERBEJDŻAN - NA STYKU AZJI i EUROPY - Tramping z elementami trekkingu i przygody! AZERBEJDŻAN - NA STYKU AZJI i EUROPY - Tramping z elementami trekkingu i przygody! AZERBEJDŻAN - NA STYKU AZJI i EUROPY - Tramping z elementami trekkingu i przygody! AZERBEJDŻAN - NA STYKU AZJI i EUROPY - Tramping z elementami trekkingu i przygody!
 
Zapytaj     Cennik
termin dni typ oferty grupa cenowa cena od osoby miejsca
od:2018-09-02 do:2018-09-13 12 katalogowa G 5250 PLN sprawdź miejsca